נסו עכשיו את הפלייליסט

מוזיקה ללא תמלוגים

כתיבה: אלעד מנטש

כשאנחנו מדברים עם בעלי עסקים על מוזיקה ללא תמלוגים עולות המון שאלות. היום אנחנו כאן כדי לענות סופית על כולן. הבאנו לכם את כל מה שצריך לדעת על מוזיקה ללא תמלוגים ואפילו תוכלו להתנסות בחינם בפלייליסטים שאנחנו הכנו ולהבין האם מוזיקה ללא תמלוגים יכולה להתאים לעסק שלכם.

אין ספק שלהיות בעל עסק בישראל זה אתגר לא פשוט ואם העסק שלך הוא אומנות האתגר הופך להיות מסובך אפילו יותר. כשמוזיקאי מקבל השראה ליצירה חדשה יכולים לקחת חודשים המלווים בעבודה אין סופית עד שהיא תראה אור ותגיע אלינו לאוזניים.

כשאנחנו רוצים לנגן מוזיקה בעסק שלנו החוק מחייב אותנו לתגמל את בעלי הזכויות ביצירה עבור השימוש באותה יצירה.

במקרים רבים אומנים בוחרים לוותר על התמלוגים עבור ההשמעה וזאת בכדי לפרסם את היצירה שלהם לקהל הרחב ובכך לחשוף אותה לכמות גדולה יותר של אנשים.
אבל כמובן שלא התכנסנו כאן כדי לדבר על צרכי האמנים בפרסום, אנחנו רוצים לסכם את הנושא על קצה המזלג ולנסות להבין ביחד איך אנחנו יכולים לנגן בעסק שלנו מוזיקה ללא תמלוגים.

בחלק הבא ננסה להביא לכם את היתרונות של מוזיקה ללא תמלוגים, החסרונות ואפילו תוכלו להתנסות בפלייליסטים שערכנו ולנסות ולהבין אם מתאים לכם לנגן מוזיקה ללא תמלוגים אצלכם בעסק

אז נתחיל ביתרונות

למעשה יש יתרון אחד בולט לעין והוא המחיר, אם החלטת לנגן מוזיקה ללא תמלוגים בעסק שלך, כנראה שנמאס לך לשלם את התמלוגים לגופי הזכויות יוצרים.
אם תשקיע מספיק מאמץ תוכל להשיג את המוזיקה בחינם ובמקרה הגרוע יותר תשלם לא יותר מ 250$ לשנה. מה שיוריד את ההוצאה השנתית עבור המוזיקה לעסק במאות אחוזים.

עוד יתרון שאנחנו מאוד אוהבים במוזיקה ללא תמלוגים הוא החשיפה לאומנים לא מוכרים שלא היינו מגיעים אליהם בשום דרך אחרת. כן, בלא מעט מקרים אפשר למצוא אומנים איכותיים שיוצרים יצירות מדהימות ומפרסמים אותן בחינם בשביל לזכות למעט אהדה וחשיפה.

 

חסרונות? לא מעט..

אם אתם אנשים ללא זמן פנוי כדאי לכם לוותר על העניין או למצוא מישהו שיתעסק בזה בשבילכם.
ההתעסקות במוזיקה ללא תמלוגים יכולה לקחת הרבה זמן. אחרי שמצאנו מקורות שבהן ניתן להוריד מוזיקה צריך לשבת ולמיין אותה. לא כל שיר שהורדנו יתאים לנו לעסק. למעשה כשאני עובד על פלייליסט ללקוח שרוצה לנגן מוזיקה ללא תמלוגים אני כבר יודע שמתוך 10 שירים שאאזין להם, אני אכניס שיר אחד או שניים במקרה הטוב.

עוד חסרון ניכר הוא נושא העדכונים. אומנם יש ברחבי הרשת מאות אלפי יצירות שלא נצטרך לשלם עליהם תמלוגים, אבל מידי שנה מתווספות למאגר כמה אלפים בודדים שכאמור מתוכם נצליח למשוך כמה עשרות שירים בודדים שיתאימו לנו לפליילסט של העסק.

עוד משהו שחשוב לדעת, רוב המוזיקה ללא תמלוגים ברחבי הרשת היא ללא מילים, רק מנגינה.
מצד שני זה גם יכול להיות יתרון לעסקים שמשתמשים בכל מקרה במוזיקה אלקטרונית או ג'אז למשל, שגם ככה אין בהם יותר מידי טקסטים.

 

אז הבנו מהם היתרונות והחסרונות בלנגן מוזיקה ללא תמלוגים בעסק, עכשיו אתם רוצים לנסות? כנסו לנגן המוזיקה ללא תמלוגים שלנו ותוכלו לחוות קצת בעצמכם אם זה יכול לעבוד טוב לעסק שלכם

נסו עכשיו את הפלייליסט

נסו עכשיו את הפלייליסט

Call Now Button
WhatsApp chat