אמנטל Black

כתיבה: אלעד מנטש

מכירים את "אפקט מוצרט"? לאלו בנינו שלא, מדובר על מחקר מדעי שנערך בשנת 1993 האומר כי האזנה למוזיקה של מוצרט בקרב פעוטות תעלה את רמת האינטליגנציה שלהם.
תוצאות המחקר נראות לנו הגיוניות מאוד לאור העובדה ש"בייבי מוצרט" נמכר במיליוני עותקים בשנה ברחבי העולם.
אך האם זה הגיוני שמוזיקה תשפר את הטעם למזון? באוניברסיטת ברן שבשוויץ בטוחים שכן!

מסתבר שגבינת אמנטל אוהבת היפ-הופ.

סטודנטים של קורס אומנויות הסאונד באונ' ברן החליטו לבדוק את הנושא ובחרו 9 גבינות אמנטל מקומיות אותן יבדקו בין החודשים מרץ – ספטמבר (2018).
את הגבינות הכניסו להתיישנות בקופסא מיוחדת שבנו. חמש גבינות מתוך התשע האזינו כל אחת לקטע אחד בלבד. הקטעים שנוגנו להם היו: “The Magic Flute” של מוצארט, “Stairway to Heaven” של לד זפלין, “Jazz (We’ve Got)” של A Tribe Called Quest,  ו- “Monoliht” של יילו.
שלושת הגבינות האחרות האזינו לצלילים אחרים והגבינה האחרונה נותרה להתיישן בשתיקה מוחלטת.

לאחר חצי שנה של התיישנות לצלילי המוזיקה השונה בדקו את טעמם של כל תשעת הגבינות צוות שופטים שכלל נציגים מהאוניברסיטה, שף מוכר, ואת ראש העיר של בורגסדוף.
צוות השיפוט טעם את הגבינות והכריז כי הגבינה שהאזינה לשיר של A Tribe Called Quest הייתה האהובה ביותר ונחשב למתוקה יותר מהאחרות. מדעני מזון מאוניברסיטת ZHAW למדעים שנמצאת בציריך וגם השתתפו בוועדה אמרו כי הריח של הגבינה הזאת היה יותר חזק וטעמה היה יותר פראי משאר הגבינות שהשתתפו.

אז לסיכום, לפני שאתם רצים לפוצץ את הגבינות שלכם במוזיקה של 50Cent, מדעני אונ' ברן אומרים לנו כי ייתכן מאוד כי תנודות המוזיקה משפיעות על ההתנהגות וחילוף החומרים של החיידקים האחראים על התיישנות הגבינה, אך מה בדיוק קורה שם עדין לא נחקר.

Call Now Button
WhatsApp chat